inspiracje, pomysły, opisy i zdjęcia jak zamiast wyrzucić stare, zużyte i niepotrzebne przedmioty, wykorzystać je ponownie, dbając przy tym o środowisko i własną kieszeń
Blog > Komentarze do wpisu

łupinka orzecha

Święta coraz bliżej, szukam inspiracji na ciekawe dekoracje świąteczne. Bardzo spodobał mi się pomysł z mini ozdobami, w trochę starym stylu, zrobionymi z ... łupinek po orzechach włoskich, tak jak tutaj. Do środka można wkleić małe ludziki, zwierzątka lub inne postacie, robiąc im takie malutkie, urocze domeczki.  Można też łupinkę okleić brokatem, koralikami, na co tylko przyjdzie nam ochota. Jeżeli chcemy powiesić ozdobę na choinkę na górze, koło krawędzi trzeba przykleić sznureczek lub tasiemkę. Może kiedyś w jakiejś łupince zamieszka mała Calineczka?

łupinka orzecha

Na rootsandwingsco.blogspot.com plastelinkowe myszki pod wełnianą kołderką smacznie sobie spią w łupinkowych łóżeczkach. Sznureczki przymocowane są za pomocą kleju na gorąco, w ten sam sposób przyklejone są myszki, żeby nie wypadły. Cudowne ozdoby i świetna zabawa dla całej rodziny nie tylko na święta.

myszki w łupinkach

łupinka orzecha

ozdoby świąteczne

myszka i orzeszek

Na miniatures.about.com maleńka sówka w łupinkowym gniazdku, spokojnie kołysze się na gałązce.

sówka

 

sobota, 26 listopada 2011, xbluebluex

Polecane wpisy

Komentarze
ren-ya
2011/11/26 20:41:12
O rany! Śliczności!
Precyzyjna praca - umieścić w łupinkach takie maleństwa. Na dodatek równiutko rozłupane orzechy... Ho, ho, niełatwa rzecz:) Ale rezultaty bardzo efektowne!
-
xbluebluex
2011/11/27 19:42:21
Fatycznie, dziś próbowałam, najtrudniej jest rozłupać równo orzechy:) wszystkie mi wyszły krzywe:) łupię dalej, będą do ciasta.
-
sowa_nie_sowa
2011/11/29 17:00:48
To samo mi od razu przyszło do głowy: kto tak potrafi po mistrzowsku łupać orzechy na połówki? A może to jakiś specjalny gatunek orzechów...?
W każdym razie myszki urocze:)

Skrzynka pocztowa Napisz e-mailfree counters
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
stat4u