inspiracje, pomysły, opisy i zdjęcia jak zamiast wyrzucić stare, zużyte i niepotrzebne przedmioty, wykorzystać je ponownie, dbając przy tym o środowisko i własną kieszeń

Dla dzieci

sobota, 19 listopada 2011

Szara, tekturowa wytłaczanka po jajkach może przydach się w projektach tworzonych przez dzieci i dla dzieci, przybliżając im tym samym ideę reusingu, czyli ponownego użycia niepotrzebnych rzeczy. Na recycletalk przykład kolorowej dżdżowniczki, pszczółki, pajączka, i jakiegoś żuczka, które nie są trudne w przygotowaniu, wystarczą farby, skrawki materiału, flamastry, klej, nożyczki i nieco pracy własnej. Młodszym dzieciom możemy pomóc w odpowiednim przycięciu wytłaczanki. Tworzenie takich kolorowych zwierzątek  świetnie poprawia sprawność manualną, uczy precyzji a także jak zawsze przy tego typu projektach,  niesamowicie rozwija wyobraźnię i kreatywność.  Dużym atutem jest to, iż dzięki temu, ze są to zabawki własnoręcznie zrobione przez dzieci, stają się one niejednokrotnie bardziej atrakcyjne i wartościowe niż te plastikowe, kupione w sklepie. Miłej zabawy:)

dżdzowniczki 

 

 

środa, 16 listopada 2011

Kolejny projekt Marthy Stewart  dla dzieci - świnka skarbonka, zrobiona z pustej, plastikowej butelki po napojach lub po wodzie. Pomysł nie jest nowy, ale moim zdaniem, tak genialnie prosty w realizacji, a jednocześnie promujący ideę ponownego wykorzystania rzeczy, że wart jest przypomnienia. Nawet najmłodsze z dzieci z niewielką pomocą dorosłych poradzą sobie w zrobieniu takiej skarbonki, a przy tym, jeśli użyjemy przeźroczystej butelki od razu widać ile zgromadzonych oszczędności jest w środku:) To jak będzie ostatecznie wyglądała świnka skarbonka zależy jedynie od dostępnych dodatków i naszej wyobraźni. Można ją pomalować, przykleić uszka, ogonek, ryjek, kropki, ciapki, paski lub inne dodatki jakie nam tylko wpadną do głowy.

skarbonka

Ta z flickr.com

skarbonka

poniedziałek, 07 listopada 2011

Czy zstanawialiście się kiedyś co zrobić z pojedyńczymi, opuszczonymi przez życiowego partnera (partnerkę?) skarpetki, które smętnie zalegają na dnie szuflady? Dajmy im drugą szansę! Jest mnóstwo sposobów na ich wykorzystanie. Oto kilka z nich.

Pierwsza propozycja to świetne, edukacyjno - zabawowe zajęcie dla dzieci. Nadawać się będą do tego raczej ciemne skarpetki, które odpowiednio ozdabiamy, wypełniamy ziemią i nasionkami trawy, zawiązujemy i ewentualnie gdzieś zawieszamy. Teraz pozostaje tylko obserwacja jak z głowy wyrastają jej źdźbła soczyście zielonej trawy jak tutaj

trawka

Mogą być też osłonką dla starych lub zniszczonych doniczek, tak jak te. Świetnie nadają się do tego młodzieżowe, kolorowe skarpetki.

osłonka

A może skarpetkowa pacynka? Przygotowanie jej może być bardzo twórczym zajęciem dla dzieci, niesamowicie rozwijając przy tym ich wyobraźnię!

Skarpetkowi przyjaciele:

 

puppet

Piesek:

piesek

Żyrafa:

żyrafa

Buźki:

buźki

Smok:

smok

 

| < Kwiecień 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Tagi

Skrzynka pocztowa Napisz e-mailfree counters
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
stat4u